VW Touran 2.0 TDI 2005

Тип на оглас Се продава
Цена: 362,700 мкд / 5,850
Бренд / Модел: Volkswagen Touran
Каросерија: Караван
Произведена: 2005
Километража: 140000
Менувач: Мануелен
Гориво: Дизел
Локација: Скопје, Кисела Вода

Тоуранот е 2005 година со 5 седишта, 2000 кубика со 143 коња со фул опрема - команди на волан, радио со USB и Bluetooth, ветробрани на прозори, тенка резервна гума. Има многу убава табличка. Нема маани, средуван за свој мерак со комплет сервиси е на ребрасти, затегачи и водни пумпи. Се вози 2 години на Македонски таблички. Слободно дојдете и повозете го. Регистриран до 08.02.2020 год.

Touranot e 2005 godina so 5 sedishta, 2000 kubika so 143 konja so ful oprema - komandi na volan, radio so USB i Bluetooth, vetrobrani na prozori, tenka rezervna guma. Ima mnogu ubava tablichka. Nema maani, sreduvan za svoj merak so komplet servisi e na rebrasti, zategachi i vodni pumpi. Se vozi 2 godini na Makedonski tablichki. Slobodno dojdete i povozete go. Registriran do 08.02.2020 god.

Информации за огласувачот

Мартин
078335676