Продавам Kia Sorento 2.5 CRDi

Тип на оглас Се продава
Цена: 365,800 мкд / 5,900
Бренд / Модел: Kia Sorento
Каросерија: СУВ-Теренско
Произведена: 2005
Километража: 200000
Менувач: Автоматски
Гориво: Дизел
Локација: Скопје, Аеродром

Џипот е во одлична состојба, направен е голем сервис на моторот, сервис на мењачот, сменето подвозје, дискови плочки, предни и задни, одлични гуми.

Регистриран цела година. Може и замена за поевтина со ваша доплата. За замена 6500 евра.

Сила на моторот: 103кw / 140ks

Dzipot e vo odlichna sostojba, napraven e golem servis na motorot, servis na menjachot, smeneto podvozje, diskovi plochki, predni i zadni, odlichni gumi.

Registriran cela godina. Moze i zamena za poevtina so vasha doplata. Za zamena 6500 evra.

Sila na motorot: 103kw / 140ks

Информации за огласувачот

Вељо
078365659