Mercedes C220 CDI

Тип на оглас Се продава
Цена: 204,600 мкд / 3,300
Бренд / Модел: Mercedes Benz C 220
Каросерија: Седан
Произведена: 2000
Километража: 300000
Менувач: Мануелен
Гориво: Дизел
Локација: Скопје, Аеродром

Се продава Mercedes Benz C220 CDI, возилото е во одлична состојба, регистрирано до јуни 2019 година, со зелен картон. Пред 6 месеци сменета предница со оригинални делови. Пред 2 месеци направен мал сервис (има за возење уште 9000км). Од опрема поседува двозонски клима уред, електрика на сите стакла, далечинско отклучување, сончев кров, темпомат и мн. др. Увезена е во 2010 година од Германија. На возилото функционира се.

Se prodava Mercedes Benz C220 CDI, voziloto e vo odlichna sostojba, registrirano do juni 2019 godina, so zelen karton. Pred 6 meseci smeneta prednica so originalni delovi. Pred 2 meseci napraven mal servis (ima za vozenje ushte 9000km). Od oprema poseduva dvozonski klima ured, elektrika na site stakla, dalechinsko otkluchuvanje, sonchev krov, tempomat i mn. dr. Uvezena e vo 2010 godina od Germanija. Na voziloto funkcionira se.

Информации за огласувачот

Славко
070448788